Про садок

rainbow

Історія розвитку

Bee Writer

Історія розвитку Комишанського ясел-садка №63 Херсонської міської ради.

 Комишанський ясла-садок №63 Херсонської міської ради був заснований в 1973 р. радгоспом “Комишанський”. 

У 1988 р. наш дошкільний заклад перейшов на баланс аграрно-торгівельного підприємства “Славутич”, у зв’язку з ліквідацією радгоспу “Комишанський”. Рішенням виконавчого комітету Комишанської селищної ради в 1992 р. дитячий садок передано на баланс Комишанської селищної ради і присвоєно №4. У 1996 р. ясла-садок №4 Комишанської селищної ради переіменовано в ясла-садок №63 м. Херсона, за розпорядженням Херсонського міськвиконкому. З 1992 р. і до сьогоднішнього дня фінансування дитячого закладу здійснюється Комишанською селищною радою.

 Площа ясел-садка №63 складає 0,4846 г., основна будівля - 453 кв.м. та господарські споруди - 129 кв.м. На території закладу розташовані відокремлені майданчики для кожної групи, спортивний майданчик, павільйони, пісочниці. Господарська будівля розділена на харчоблок, пральню та топкову. 

У 2006 р. ясла-садок було газифіковано.

Проектна потужність ясел-садка становить 68 місць. Приміщення дошкільного закладу розраховано на 4 групи, але 1 групове приміщення було переобладнано під музичну та спортивну зали, кабінет завгоспа.

 На сьогоднішній день в яслах-садку функціонує 3 групи: 1 група раннього віку, 1 – середнього дошкільного, 1 - старшого дошкільного віку; всі групи - з 10,5 годинним режимом. 

 Кожне групове приміщення включає в себе ігрову кімнату, спальню, туалетну та умивальну кімнати, роздягальну кімнату. Кожна вікова група має свою особливість, неповторність, відповідає естетичним та методичним вимогам, має назву і емблему («Курчатко», «Сонечко», « Веселка»).

 Трудовий колектив ясел-садка складається з 18 осіб, із них педагогічних працівників 8, старша медична сестра, технічного та обслуговуючого персоналу – 9 осіб.

Адміністрація дошкільного закладу відповідально підходить до закріплення педагогічних кадрів за віковими групами, обов’язково враховується цілісна характеристика індивідуальності кожного вихователя. У старших групах, як правило, працюють найбільш досвідчені педагоги, в групі раннього віку – молоді, творчі, здатні емоційно забарвити життя дитини. Це сприяє здійсненню на високому рівні підготовки дітей старшої групи до шкільного навчання та легкій адаптації малюків групи раннього віку до умов дошкільного закладу. На даний момент серед педагогічних працівників 2 мають кваліфікаційну категорію “спеціаліст І категорії”, 1 педагог з кваліфікаційною категорією “спеціаліст ІІ категорії” та 5 з кваліфікаційною категорією “спеціаліст”. Педагогічний стаж, вік, категорійність свідчать про потужні спроможності педагогів нашого садочка до впровадження новітніх технологій. 

Робота колективу спрямовується на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей, гармонійне формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, які відображені у плануванні роботи закладу. У зв’язку з впровадженням розвивального навчання, в дошкільному закладі у наявності спеціалізована література та дидактичні ігри, матеріали для інтелектуального розвитку дитини. 

 На реалізацію поставлених завдань націлена робота творчих гуртків, які працюють у яслах-садку: «Паперова фантазія» (робота з папером), «Котигорошко», «Дзига» (фізичний розвиток), «Маленкі актори» (театральна майстерня), Хореографія. Вихованці ясел-садка №63 є учасниками народного хореографічного ансамблю “Радість”.

 У 2012-2013 навчальному році вихованці дошкільного закладу стали лауреатами першого міського конкурсу для дошкільнят “Крок до зірок”, на якому виконали пісню “Долоньки” (солістка Карина Поліщук, яка й надалі продовжує розвивати свій співочий талант, побажаємо їй успіхів), що супроводжувалася танцювальною композицією. Як лауреати брали участь у святковій програмі “Весна у маминих обіймах” та у святковому концерті до Дня матері, що проходив у кіноконцертному залі Ювілейний, виступали в концертних програмах рідного селища присвячених 9 травню, Дню рідного селища. 

 Вихованка ясел-садка Софія Лактіонова стала лауреатом дитячого конкурсу малюнків “Світ очима дітей”, її робота була представлена в галереї “Синій кіт”.

Для поліпшення матеріально-технічної бази в дошкільному закладі за останні роки було здійснено наступні заходи: замінено 22 вікна та 2 дверей еваковиходу на металопластикові (бюджетні, спонсорькі, батьківські кошти), проведено капітальний ремонт харчоблоку із заміною кахелю та труб водогінної системи (спонсорські кошти), здійснено часткову заміну труб системи опалення (батьківські кошти), придбано пральну машину напівавтомат «VWM -807» (батьківські кошти), придбано лампу бактерицидну «ОБПе 3-30» (бюджетні кошти); проведено капітальний ремонт пральні (бюджетні кошти); встановлено: лічильники води, газу та електроспоживання замінено на новий; поступово замінюються світильники внутрішнього та зовнішнього освітлення (12 шт.). В усіх вікових групах замінені унітази та сантехніка. Для зміцнення та укріплення матеріально-технічної бази дошкільного закладу був прийнятий “План перспективного розвитку матеріально-технічної бази закладу на 2012-2016 роки” (схвалено загальними зборами батьків та трудового колективу від 22.02.2012 р. протокол №2). 

 За всю історію існування ясла – садок змінювався, як змінювалися і його керівники. З моменту заснування до 1993р. завідувачем була Федоренко Людмила Федорівна. В цей час садочок мав 6 вікових груп і виховував дітей працівників радгоспу «Комишанський», пізніше – підприємства «Славутич» а згодом і всіх жителів селища. З 1994 р. по 2000 р. керівником закладу була Онищенко Алла Петрівна. За цей час садочок набув свого сучасного вигляду, став включати 3 вікових групи, було обладнано приміщення музичної зали. З 2000 р. по 2003 р. завідувачами були Ковальчук Агафія Аксентівна та Ощипок Валентина Анатоліївна, які також доклали своїх зусиль для розвитку дошкільного закладу. З 2003 р. по 2011 р. завідувач Власова Лариса Михайлівна працювала над зміцненням матеріально-технічної бази ясел-садка: поновлювалися меблі, м’який інвентар, ігрове та методичне забезпечення, здійснено газифікацію закладу. З вересня 2011 р. ясла- садком № 63 Комишанської селищної ради плідно керує Бучинська Любов Іванівна. Під її керівництвом дошкільний заклад пройшов державну атестацію на достатньому рівні, продовжує зміцнювати матеріально-технічну базу і виховувати нові покоління сучасних талановитих дошкільнят.