Звіт керівника 2019/2020 навчальний рік

     Комишанський ясла-садок № 63 Херсонської міської ради функціонує з 1973 року. У закладі скомплектовано три групи загального розвитку – група раннього віку, середня та старша групи, які відвідувало 72 дитини, режим перебування – 10,5 годин.

         Ясла-садок укомплектовано кадрами згідно зі штатним розписом. Всього у закладі  20 працівників. Із них 6 педагогів та 14 чоловік технічного та обслуговуючого персоналу.

       Якісний склад педагогічних працівників: повна вища освіта – 3 (50%), базова вища – 1 (17%), неповна вища – 1 (17%), професійно-педагогічна – 1 (17%). План підвищення кваліфікацій та проходження атестації педагогічними працівниками виконано на 100%. За результатами атестації 2019/2020 навчального року одному вихователю підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст» з 10 тарифним розрядом.

         У своїй діяльності ясла-садок керувався законами України та чинними нормативно-правовими актами в галузі освіти. Організація освітнього процесу здійснювалася за програмою для дітей від 2 до 7 років  «Дитина», авторськими програмами «Україна – моя батьківщина», «Радість творчості», «Дитина у світі дорожнього руху».

      Педагогічний колектив  упродовж 2019/2020 навчального року працював над вирішенням таких завдань:

1. Продовження роботи з формування якісного рівня патріотичного виховання дошкільників засобами народознавства.

     2. Формування екологічної самосвідомості через реалізацію соціально-екологічного проекту «Виховання сміття та поводження з відходами у всіх учасників освітнього процесу».

     3. Формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку.

      Вихованці ясел-садка взяли активну участь у міських конкурсах для дошкільників  «Крок до зірок», «Літературні намистинки» та отримали грамоти лауреатів.

      В умовах карантину в яслах-садку було запроваджено дистанційну роботу  для педагогічних працівників. Вихователі організовували дистанційне навчання і дозвілля дітей, надавали поради та консультації батькам, залучали їх до творчої роботи, використовуючи такі інтернет-ресурси як Viber та Facebook. Особливо активно батьки вихованців відгукнулися та взяли участь у створенні  запропонованих музичним керівником Оленою ХАВКУН  фото-відео челенджу «День дружби», слайд-шоу «Великоднє свято» (квітень 2020р.), фото челеджах «Моя матуся найкраща», «Одягни вишиванку» (травень 2020р.), нещодавно в інтернет просторі створено канал https://youtu.be/egAtnxEtl4Y.

      Під час дистанційної роботи педагоги активно займалися самоосвітою користуючись такими сайтами як https://vseosvita.ua/,https:// naurok.com.ua/,  цифрове видавництво MCFR та отримали сертифікати про участь у вебінарах.

     Педагогічним колективом проведений облік дітей на закріпленій території. Кількість дітей на обліку – 248, дітей охоплених соціально-педагогічним патронатом від трьох до шести (семи) років – 21. П’ятирічних дітей неохоплених дошкільною освітою, але які відвідували підготовчі курси при Комишанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 26 Херсонської міської ради налічується – 7.

     У яслах-садку медичне обслуговування здійснювалося згідно з чинними нормативними документами та проводилося лікарем-педіатром філіалу поліклініки сімейного лікаря № 1 Корабельного району м. Херсона.

     В умовах карантину систематично проводяться протиепідемічні заходи, суворий контроль за санітарним станом приміщень, ігрових майданчиків, повітряно-температурним режимом та провітрюванням приміщень, своєчасною заміною постільної білизни, проведенням щоденних прибирань з використанням дезінфікуючих засобів, дотриманням правил миття посуду та його дезінфекції, правил миття іграшок.

    У яслах-садку дотримувався  триразовий режим харчування, а в літній період –чотириразовий, створені умови для безпечного якісного зберігання продуктів харчування. Під час приготування страв суворо дотримувалися всі санітарні правила, кулінарна обробка продуктів з максимальним збереженням смакових якостей та корисних речовин, вітамінів.

       Норми харчування за 2019/2020 навчальний рік загалом виконано на 81%, що на 4% більше ніж за минулий. На виконання рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.08.2019 №302 з 01 січня 2020 року для батьків або осіб, які їх замінюють було встановлено плату за харчування  дітей у наступному розмірі: 30,00 грн. – для дітей дошкільного віку (середня та старша групи) та 20,40 грн. – для дітей перед дошкільного віку (ясельна група). Плата за харчування здійснюється до 10 числа кожного місяця. Після збільшення плати за харчування виконання норм у першому кварталі було доведено до 96%. Діти отримували відповідно віку різноманітне збалансоване харчування, картотеку страв поповнено новими.

        В закладі на пільгових умовах харчувалися 6дітей з багатодітних родин (на 50% зменшено розмір плати за харчування), безкоштовно харчувалася 1дитина з малозабезпеченої сім’ї та 3 дітей, батьки яких мають статус учасника АТО.

     Харчоблок утримувався в належному санітарному стані. Електрообладнання функціонувало, підігрів води здійснювався газовими котлами та бойлерами, що забезпечувало ясла-садок гарячою проточною водою упродовж року.

     Значна увага приділялася дотриманню правил безпеки життєдіяльності, створенню безпечних умов перебування дітей у яслах-садку, профілактиці побутового травматизму та травматизму під час освітнього процесу. У закладі було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі!» (серпень – вересень 2019р.), Тиждень безпеки дитини пройшов в умовах дистанційного навчання (травень 2020р.). Територія ясел-садка утримувалася в чистоті, своєчасно проводилося прибирання, скошування трави, очищення дерев від сухостою.

Роботи щодо покращення матеріально-технічної бази ясел-садка 

проводилися упродовж навчального року. За позабюджетні кошти було придбано: необхідну методичну літературу; канцелярію (2970,50 грн.); миючі, дезінфікуючі засоби (4064,70 грн.); господарчі товари (3299,86 грн.); сантехніку (1070,88 грн.); електротовари (323,80 грн.); безконтактний термометр 1 шт. (1724,00 грн.), ліжка дитячі 2 шт. (1304,00 грн.).  З м’якого інвентарю придбано подушки дитячі 73 шт. (4750,00), ковдри дитячі 24 шт. (3000,00 грн.), комплект театральний (штора, тюль, карнизи для музичної зали) (19 700,00 грн.), з благодійного рахунку придбано м’якого інвентарю на суму 595,00 грн. Під час проведення ремонтних робіт по підготовці закладу до нового навчального року виконано косметичний ремонт групових приміщень, коридору, музичної та спортивної зал, господарських приміщень (придбано будівельні матеріали на суму  9579,6 грн.). Відремонтовано холодильник (3000,00 грн.); проведено дератизацію та дезінсекцію побутових комах (360,00 грн.), виконано лабораторні дослідження води та піску (652,15 грн.), повірку вагів та гирь для зважування (796,38 грн.). Всього витрачено позабюджетних коштів у період з червня 2019 року по травень 2020 року на суму 51787,71 грн.

        За бюджетні кошти виконано повірку обладнання в газовій котельні  (1820,00 грн.), повірку сигналізаторів загазованості (2245,00 грн.), вимірювання опору розтікання на основних заземлюючих і заземленнях магістралей та устаткування в котельні та будівлі ясел-садка (1880,00 грн.), перезарядку вогнегасників (674,24 грн.), обстеження стану димових та вентиляційних каналів (1626,00 грн.), проведено режимно-налагоджувальні та еколого-теплотехнічні випробування, наладка КВПтаА газових котлів (22000,00 грн.), сезонне налагоджування котлів перед початком опалювального сезону (7600,00 грн.), очищення котлів від сажі (7528,00 грн.). Придбано пристрій для мобільної передачі даних з блоком живлення в котельню та проведено його монтаж і пусконалагоджувальні роботи (23536,04 грн.). Проведено навчання спеціалістів з питань охорони праці, обслуговуючого персоналу котелень, що працюють на газоподібному паливі,  безпечної та надійної експлуатації будівель та споруд, електробезпеки на суму 750,00 грн.  Зі  спецрахунку придбано м’який інвентар (12 шт. фартухів на суму 1569,60 грн.). За бюджетні кошти ясла-садок у червні 2020р. було забезпечено безконтактним пірометром 1 шт. За рахунок бюджетних коштів виділених Комишанською селищною радою на суму 30 000,00 грн. придбано ліжка дитячі у кількості 46 шт. для середньої та старшої груп. Спонсорами надано благодійну допомогу у вигляді 5 шт. офісних стільців та 2 шт. дитячих столів, миючих та дезінфекційних засобів. Всього освоєно бюджетних коштів на покращення матеріально-технічної бази закладу в сумі 101228,88 грн.

        Всі придбані матеріальні цінності поставлені на облік в централізованій бухгалтерії при управлінні освіти Херсонської міської ради.

         На липень 2020 року за рахунок позабюджетних коштів сплановано проведення косметичних ремонтів  групових та господарських приміщень, ігрових та спортивного майданчиків; частковий ремонт асфальтних доріжок на території ясел-садка. За рахунок бюджетних коштів сплановано проведення повірок газового обладнання та приладів, перевірку димових та вентиляційних каналів у котельні.

        Перспектива розвитку ясел-садка можлива тільки в тісній співпраці з батьківською громадою, спонсорами, управлінням освіти Херсонської міської ради. У наступному 2020/2021 навчальному році планується надалі покращувати матеріально- технічну базу закладу (проведення ремонту системи водопостачання господарської будівлі закладу, заміну сантехніки, придбання меблів, кухонного та столового посуду, інвентарю). Педагогічний колектив бере на себе завдання розширено опрацювати та впроваджувати інноваційну діяльність в освітній процес, залучати дітей до більш активної участі в різноманітних конкурсах, удосконалювати форми дистанційного навчання дошкільнят, використовуючи різні інтернет-ресурси.

 

Директор я/с № 63                              Любов БУЧИНСЬКА