Звіт керівника за 2017-2018 навчальний рік

  Даний звіт підготовлений на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

     Комишанський ясла-садок № 63 Херсонської міської ради знаходиться в типовому приміщенні, яке здано в експлуатацію у 1973 році. Загальна площа території складає 0,4683 га. Загальна площа закладу складає 643,3 м2.

 

     У яслах-садку скомплектовано три групи загального розвитку – група раннього віку, середня група, старша група. При проектній потужності 68, упродовж звітного періоду садочок відвідували 72 дитини, режим перебування у закладі – 10,5 годин.

        Ясла-садок укомплектовано кадрами згідно зі штатним розписом. У закладі працює 22 особи. Склад педагогічного колективу – директор, 5 вихователів, 1 музичний керівник. За освітньо-кваліфікаційним рівнем має наступний вигляд: повна вища освіта – 3 (43 %); базова вища – 3  (43 %); професійно-технічна -  1 (14 %). За кваліфікаційними категоріями вища категорія – 2 (29 %); друга категорія – 1 (14 %); з 10 тарифним розрядом – 3

(43 %), з 9 тарифним розрядом – 1 (14 %).

       Педагоги ясел-садка проходять курси підвищення кваліфікації при Комунальному вищому навчальному закладі «Херсонська академія неперервної освіти» відповідно до перспективного планування, атестуються згідно графіка проходження атестації. У період з вересня по грудень 2017 року пройдено курси підвищення кваліфікації директором та двома вихователями, сплановано проходження курсів на серпень 2018 року одному вихователю.

      З медичного персоналу – сестра медична старша, технічного персоналу налічується 15 чоловік.

      З метою прогнозування перспективної мережі працівниками ясел-садка щорічно проводиться облік дітей закріпленої за закладом території. Станом  на 01.09.2017 року  зареєстровано – 302 дитини віком від народження до 6 (7) років, з них від 3 до 6 (7) років – 160 дітей. Охоплено дошкільною освітою з 2 до 6(7) років - 150 дітей, 18 дітей охоплені соціально-педагогічним патронатом. 

         У своїй діяльності ясла-садок керується Конституцією України, законами України: «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про дитяче харчування», «Про охорону праці», Кодексом цивільного захисту; Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. № 305 зі змінами; Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах зі змінами; власними Колективним договором та Статутом.

       Організація освітнього процесу у всіх вікових групах здійснюється за програмою для дітей від 2 до 7 років  «Дитина», авторськими програмами «Україна – моя батьківщина», «Радість творчості». Упродовж 2017/2018 навчального року діти взяли активну участь у міських конкурсах для дошкільників  «Крок до зірок», «Світ очима дітей», «Україна – мій рідний край» та отримали грамоти лауреатів.

            З метою забезпечення ефективної реалізації базової програми розвитку дитини дошкільного віку, здійснено моніторинг досягнень вихованців за 2017/2018 навчальний рік. За результатами якого середній рівень засвоєння знань дітей за освітніми лініями у межах Базового компоненту дошкільної освіти України у вересні 2017 року склав -  67 %, а в травні 2018 року збільшився на 27 % . Середній показник за навчальний рік становить 81 %, що свідчить про доволі високий рівень засвоєння дітьми начальних програм та ефективну роботу педагогічного колективу.

     У яслах-садку медичне обслуговування здійснювалося згідно з нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, наказів та інструкцій управління освіти і управління охорони здоров’я Херсонської міської ради. Виконання заходів лікувально-профілактичного, оздоровчого, протиепідемічного, санітарно-гігієнічного характеру та санітарно-просвітницьку роботу проводила сестра медична старша закладу та лікар-педіатр філіалу поліклініки сімейного лікаря № 1 Корабельного району м. Херсона, який закріплений за садочком.

      Ясла-садок на 100% забезпечений лікарськими засобами та виробами медичного призначення для надання невідкладної медичної допомоги.

     У яслах-садку виконувалися заходи профілактичного характеру: антропометрія, огляд на педикульоз. Профілактичні щеплення проводилися у поліклініці під наглядом лікаря-педіатра. Планомірно проводилася протиепідемічна робота, щотижня здійснювалися рейди контролю за санітарним станом приміщень та ігрових майданчиків, повітряно-температурним режимом та аерацією приміщень, своєчасною заміною постільної білизни і рушників, проведенням генеральних прибирань, пранням та обеззаражуванням білизни, дотриманням правил миття посуду та його дезінфекції, правил миття іграшок.Приміщення ясел-садка знаходяться у задовільному стані, приписів про порушення санітарно-гігієнічних норм не було.

    У яслах-садку дотримувався триразовий режим харчування, а в літній період – чотириразовий, створені умови для безпечного якісного зберігання продуктів харчування. Під час приготування страв суворо дотримувалися всі санітарні правила, кулінарна обробка продуктів з максимальним збереженням смакових якостей та корисних речовин, вітамінів. Примірні двотижневі меню на зимово-весняний та на літньо-осінній періоди погоджені з управлінням Держпродспоживслужби в м.Херсоні.

     Норми харчування виконано на 100 % з таких продуктів як масло вершкове, крупи, цукор, хліб. На 98 % борошно, 96,5% молоко, 95 % фрукти свіжі, олія, 90% кондитерські вироби, 89 % картопля, 86 % овочі, 82 % м’ясо, 75% сметана, 72,5 % риба. В середньому по яслах-садку виконання натуральних норм з основних продуктів харчування за 2017/2018 навчальний рік складає  84 %, що, на жаль, на 4 % менше ніж за минулий. Пояснюється це зростанням цін на продукти харчування.

        Роботи щодо покращення матеріально-технічної бази ясел - садка 

проводилися упродовж всього навчального року. За позабюджетні кошти було придбано: необхідну методичну літературу, канцелярію; миючі, дезінфікуючі засоби; господарчі товари (відра, віники, миски, тази, бокси пластмасові, термометри для холодильника); сантехніку (змішувач води 2 шт.); світильники (1 шт.); електронні ваги на харчоблок (1 шт.). З м’якого інвентарю придбано 12 шт. рушників, комплект штор, портьєри для ігрової та спальні групи раннього віку. Під час проведення ремонтних робіт по підготовці закладу до нового навчального року у групових приміщеннях виконано шпаклювання стіни та поклеєно нові шпалери у спальні старшої групи, ігрових, роздягальнях, коридорах середньої і старшої груп. Придбано сантехнічні матеріали  та електротовари для 3 шт. бойлерів та проведено їх установку. Придбано підвіконня, відливи, москітні сітки та  установлено 8 шт. металопластикових вікон та вхідні двері ( на харчоблоці). Придбано дві праски (878,00 грн.), проведено профвимірювання електрообладнання (850,00 грн.), перевірку димовентиляційних каналів (400,00 грн.), проведено дератизацію та дезінсекцію побутових комах (693,00 грн.), переопосвідчення та перезарядку вогнегасників (521,06 грн.). Всього витрачено позабюджетних коштів у період з червня 2017 року по травень 2018 року на суму 46764,62 грн.

        За бюджетні кошти проведено капітальний ремонт системи опалення одного крила будівлі ясла-садка та електрики будівлі ясел-садка, установку дверей центрального входу на суму 204309,00 грн.; капітальний ремонт топкової  із заміною двох газових котлів на суму 134575,20 грн. та виконано проектні роботи на суму 22883,00 грн.,  проведено режимно-налагоджувальні та еколого-теплотехнічні випробування, наладка КВПтаА газових котлів на суму 6443,00 грн.; придбано бойлери (3 шт.)  на суму 8997,00 грн. Проведено навчання спеціалістів з питань охорони праці, правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, охорони праці обслуговуючого персоналу котелень, що працюють на газоподібному паливі,  пожежної безпеки на суму 800,00 грн. За рахунок бюджетних коштів виділених Комишанською селищною радою на суму 40000,00 грн. було придбано побутову техніку (принтер, пилосос, музичний центр, бойлер); 75 комплектів дитячої постільної білизни, 129 шт. рушників, 10 шт. халатів. Всього освоєно бюджетних коштів на покращення матеріально-технічної бази закладу в сумі 418007,20 грн.

         Все це стало можливим завдяки наданій допомозі з боку управління освіти Херсонської міської ради, виконкому Комишанської селищної ради та Вас - батьки, за що ми всім щиро дякуємо.

       Вивчення реального стану функціонування ясел-садка показує, що у закладі поступово зростає та поліпшується навчальна та матеріальна база, проведення поточних та капітальних ремонтів забезпечує комфортне перебування для всіх учасників освітнього процесу та перш за все вихованців закладу, зростання професійної майстерності педагогів позитивно впливає на покращення результатів освітньої діяльності закладу.

      За підсумками проведеного аналізу  визначено проблеми та наступні завдання перспективного розвитку ясел-садка:

·         впровадження передового педагогічного досвіду та нестандартного підходу до організації освітнього процесу;

·         зміцнення матеріально-технічної бази (проведення капітального ремонту системи опалення; капітального ремонту електромережі господарської будівлі; придбання дитячих меблів);

·         покращення благоустрою території;

·         участь у конкурсах, концертних програмах, благодійних акціях.

І на закінчення хочеться сказати, що дитячий садочок – це маленький

острівець дитинства, тож нехай він буде затишним, привітним та  радісним для малечі.  А весь наш колектив буде працювати над  вирішенням цих завдань.

 

Директор

Комишанського ясел-садка № 63

Херсонської міської ради                                              Л.І. Бучинська